• Škola kráčajúca s dobou

• Workshop   -  Škola  kráčajúca  s dobou

Zažili ste niekedy školu bez žiakov a učili sa iba učitelia? Nie? Tak takúto možnosť dostali žiaci na ZŠ Požiarnická č.3 v Košiciach.

Dňa 14.11.2014 pani riaditeľka PaedDr. Antónia Mündelová udelila svojim žiakom riaditeľské voľno, pretože na škole sa konala veľkolepá akcia- Workshop k projektu- Škola kráčajúca s dobou.

Do tohto projektu škola vstúpila v roku 2012 a v týchto dňoch projekt finišuje.

Na prekrásne prezentácie vyučujúcich , ktorí pracovali v tomto projekte, boli zvedavé mnohé významné osobnosti nášho mesta. Pozvanie prijali a prišli sa na nás pozrieť:

primátor mesta Košice – MUDr. Richard Raši,  PhD, MPH

viceprimátorka mesta Košice – MUDr Renáta Lenártová, PhD

starosta MČ Juh – JUDr. Jaroslav Hlinka

vedúca referátu školstva, športu a mládeže OSR MMK – PaedDr. Mária Kavečanská

prednostka úradu – Miestny úrad mestskej časti Košice- Juh – JUDr. Henrieta Pagáčová

a pani riaditeľky susedných základných a materských škôl.

Na škole vládla vynikajúca pracovná atmosféra a po skončení sa naši vzácni hostia presunuli do priestorov školskej jedálne, kde bola pripravená veľkolepá recepcia, ktorú vykúzlili pracovníčky našej školskej jedálne.

Workshop dopadol na výbornú, pozvaní hostia nešetrili slovami chvály a my pedagógovia sme pocítili radosť a potešenie z našej vykonanej práce a veľkú hrdosť, že sme zamestnancami tejto ZŠ na Požiarnickej ulici v Košiciach.

..-

Ďalšie fotografie z workshopu si pozrite vo FOTOALBUME

Prezentácie z Workshopu

Bajusová - ANJ I.st.

Fábryová - ANJ I.st

Fecková - Informatika

Koľveková, Mokrá - prezentácia o projekte

Ružbarská - NEJ

Sabolová, Jošťáková - jazykový kurz

Šedová  - Sviatky v Británii - Festivals in Britain

Všetko o projekte:   "Škola kráčajúca s dobou"

Aktivity projektu : "Škola kráčajúca s dobou"

Jazykový kurz na Cypre

Naša škola je zapojená do projektu Škola kráčajúca s dobou. V rámci aktivity Realizácia školení pre pedagogických zamestnancov v zahraničí v destinácii anglicky hovoriaceho prostredia sa desať učiteľov z našej školy zúčastnilo jazykového kurzu v Protarase na Cypre. Kurz prebiehal za účasti kvalifikovaných lektorov v čase od 6.7. do 27.7.2013.

Cieľom tejto aktivity bola realizácia vzdelávacích aktivít pre pedagogických zamestnancov školy za účelom nadobudnutia inovovaného obsahu a foriem vzdelávania, rozšírenia si slovnej zásoby a poznanie metód výučby žiakov ZŠ v zahraničí.

Účastníčky kurzu boli maximálne spokojné s úrovňou kurzu a hodnotia túto aktivitu ako vysoko prínosnú pre svoju ďalšiu pedagogickú činnosť.

Jazykový kurz na Slovensku

Študijný pobyt na Cypre desiatich našich kolegýň mal svoje pokračovanie aj na Slovensku. V dňoch od 12. do 28. októbra 2013 sme absolvovali kurz v rámci aktivity 2.2 - Kurz anglického jazyka pre pedagógov so zameraním na výslovnosť a používanie frazeológie. Po pracovnej dobe sme zasadli do lavíc a pokračovali v zdokonaľovaní našej angličtiny s dvoma lektormi – Stellou a Theom. Rozširovali sme si slovnú zásobu, precvičovali gramatiku a rozoberali metodiku výučby anglického jazyka. Lektorom sme ukázali aj krásy Košíc a Slovenska, keď sme im pripravili prehliadku Košíc a návštevu košickej ZOO a našich nádherných Vysokých Tatier. Slovnú zásobu z témy jedlo a nápoje sme si vyskúšali praktickou hodinou – navarením bryndzových halušiek, ktoré lektorom naozaj chutili a prípravou gréckeho baklažánového šalátu.