• ZDRAVÁ DESIATA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZDRAVÁ DESIATA .

Zdravá desiata plná vitamínov môže nielen dobre chutiť ale aj takto zaujímavo vyzerať. Stačí trochu kreativity, fantázie a chuti do tvorenia o čom nás presvedčili aj zajačiky z 3.Z.

• DEŇ OVOCIA A ZELENINY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ OVOCIA A ZELENINY. .

Žiaci III. K a III.S si opäť pripomenuli, že zelenina a ovocie sú pre naše zdravie veľmi dôležité. Do školy si zobrali zdravú desiatu, rodičia nás v tom podporili, pretože žiakom na desiatu nedali žiadne sladkosti. Vznikli krásne výtvory a žiaci si týmito plodmi spestrili deň.

• JABLKOVÝ PUNČ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album JABLKOVÝ PUNČ .

23.1012023 sme si spríjemnili prestávku prípravou a ochutnávkou jablkového punču. Akcia sa nám vydarila a už sa tešíme na ďalšiu. Žiacky parlament

• DEŇ JABLKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ JABLKA.

Piatok 20.10.2023 sme spoločne oslávili Deň jablka. Žiaci si pre svojich spolužiakov pripravili jabĺčka a rôzne jablkové maškrty, ktoré chutili vynikajúco.

• STRIDŽÍ DEŇ

• 27.10.2023 Stridží deň - v tento deň prebieha vyučovanie na 1. a 2. stupni v maskách. Pri vchode do budovy školy žiakov privítajú rozprávkové bytosti, ktoré ich odmenia sladkou odmenou. Tešíme sa na piatok!

Žiacky parlament

• SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY.

V pondelok 16.10. sme si pripomenuli Svetový deň výživy ochutnávkou racionálnej stravy. Na stoloch boli dobroty rôznych chutí. Vyzeralo to veľmi lákavo a chutilo vynikajúco.

• STARÍ RODIČIA SPOMÍNAJÚ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album STARÍ RODIČIA SPOMÍNAJÚ .

Október je už tradične známy ako mesiac úcty k starším. Málokto však vie, že v kalendári máme popri iných sviatkoch aj Deň starých rodičov, ktorý pripadá na druhú októbrovú nedeľu. Žiaci 4.L pozvali starých rodičov na netradičnú hodinu čítania. Pripravili pre starých rodičov kultúrny program, pozdravy a malé pohostenie. Starí rodičia nešetrili chválou , aké majú šikovné a nadané vnúčatá .

• PROJEKT ZÁLOŽKA DO KNIHY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PROJEKT ZÁLOŽKA DO KNIHY.

Žiaci 3. a 4. ročníka si vzájomne medzi sebou vymenili záložky do kníh. Pri výrobe si žiaci vyberali z rôznych techník. Žiaci si medzi sebou nadviazali nové kontakty, vzájomnú spoluprácu a podporu k čítaniu. Všetkých nás však spojila láska ku knihám, k čítaniu a literárnemu umeniu.

• SVETOVÝ DEŇ ÚSMEVU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SVETOVÝ DEŇ ÚSMEVU.

Svetový deň úsmevu sa oslavuje od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. My sme si tento deň spríjemnili veselým oblečením. Žiacky parlament

• EURÓPSKY  TÝŽDEŇ  ŠPORTU 2023
            • EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU 2023.

V dňoch 25.9. až 30. 9. 2023 sa žiaci 1. a II. stupňa zapojili do Európskeho týždňa športu, čím podporili svojimi pohybovými aktivitami túto celoeurópsku kampaň. Cieľom bolo uskutočniť pohybovú alebo športovú aktivitu, a tak podporiť u žiakov záujem o pohyb a zdravý životný štýl. Zábavnou formou si vyskúšali rôzne športové aktivity ako hod loptičkou, prekážkový beh, šprint, futbal, florbal, zumba tanec, plávanie........ Na tvárach všetkých žiakov bolo vidieť radosť a šťastie z pohybu

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV.

26. september - Európsky deň jazykov je na našej škole tradične spojený s aktivitami, ktoré hravou a zaujímavou formou podporujú u žiakov rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti.

• DOBŠINSKÉHO KOŠICE 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DOBŠINSKÉHO KOŠICE 2023.

Piatkovom krajskom kole dňa 29.9.2023 recitačnej súťaže v prednese slovenskej ľudovej a autorskej rozprávky si naša žiačka Mya Rabadová zaslúžila krásne ocenenie: získala čestné uznanie Matice slovenskej vo svojej kategórii. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• ZDRAVÁ DESIATA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZDRAVÁ DESIATA.

27.9. a 28.9. sme si prestávky spríjemnili zdravou desiatou v podobe ovocných šalátov. Misy s ovocím hýrili mnohými farbami a chutili vynikajúco, o čom svedčili úsmevy na tvárach a spokojné brušká našich žiakov. Aktivita dopadla nad očakávania. Žiaci 4.L si spríjemnili aj hodinu výtvarnej výchovy a urobili si svoj ovocný deň.

• ZBER PAPIERA

• Vyhlasujeme zber papiera a gaštanov. Zber bude prebiehať od 2.10. 2023 do 13. 10. 2023. Papier a gaštany môžete nosiť k zadnému vchodu školy v uvedenom týždni ráno od 7:10 h - 7:45 h a poobede od 14.15h – 16.00 h. Zo všetkých zúčastnených vyhlásime a odmeníme prvých troch najlepších zberačov na I. aj na II. stupni, najlepšiu triedu na I. a na II. stupni . Zodpovedné: RNDr. Tančiboková, Mgr. Sabová

• ÚČELOVÉ CVIČENIE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ÚČELOVÉ CVIČENIE.

Žiaci 2. stupňa absolvovali teoretickú a praktickú časť účelového cvičenia. Skôr narodení túto akciu poznajú skôr pod názvom branné. Tak tomu bolo i 12.9. a 13. 9. 2023. Žiaci si osvojujú vedomosti a zručnosti z piatich predmetov: Riešenie mimoriadnych situácií – civilná ochrana, Zdravotná príprava, Dopravná výchova, Pohyb a pobyt v prírode a Výchova k bezpečnému správaniu. Následne na praktickom cvičení preukazujú osvojenie týchto znalostí testom na stanovištiach.