• VODNÉ POLO - ZIMNÉ MAJSTROVSTVA U11

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VODNÉ POLO - ZIMNÉ MAJSTROVSTVA U11.

Žiaci nasej ZŠ Požiarnická sa v piatok a sobotu zúčastnili Zimných Majstrovstiev kategórie U11 vo vodnom pole v Prešove. V dvoch zápasoch sme jasne dominovali. Vo finále sme v prvej štvrtine viedli ale v konečnom zúčtovaní sme Piešťanom po nervy dražejúcom zápase podľahli 9:6. Získali sme teda strieborne medaile. Pre Šimona Žigraya, Petra Olšavského a Olivera Paličku to bol vôbec prvý kontakt s touto nádhernou športovou hrou a vôbec sa v bazéne nestratili. Velil im už ostrieľaný kapitán Daniel Sirotňák, ktorý nastrieľal súperom v troch zápasoch krásnych 10 gólov. Konečne poradie: 1. PVK Piešťany 2. SK Hornets Košice 3. Slávia PU Prešov 4. PVK Vrútky Všetkým zúčastneným deťom ďakujem za prijemne športove chvíle a hlavne aj rodičom ďakujem za ochotu pomôcť pri zabezpečení dopravy.

• ŠKD TALENT SHOW 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD TALENT SHOW 2023.

V stredu 22.11.2023 sa po prvý krát udiala v ŠKD pre naše deti veľká vec = vytvorili sme im možnosť prekonať svoj strach, trému a verejne prezentovať svoje záľuby, či už sa im venujú pod odborným vedením alebo len tak z aktívnej nudy. Deti boli úžasné, spev, hra na hudobný nástroj, tanec....objavilo sa mnoho skrytých talentíkov. A show to teda bola riadna....Deti dostali Oscarové diplomčeky a malé upomienkové darčeky, no dôležité boli ich pocity a uvedomenie si, že môžu byť súčasťou tvorby programov, vystúpení a prezentácie našej školy, lebo aj cesta dlhá 1000 kilometrov začína vždy prvým krokom.... Za podporu ďakujeme vedeniu ŠKD, pani riaditeľke a všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k úspešnému popoludniu plného radosti. Hádam sme založili peknú tradíciu aj pre ďalších.

• VÝSTAVA: VČELÁRSTVO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VÝSTAVA: VČELÁRSTVO .

Dňa 22.11.2023 sa žiaci VI.A, VI.B triedy zúčastnili výstavy VČELÁRSTVO. Žiaci mali možnosť ochutnať viacero druhov medu. Vyrobiť si ozdobu z včelieho vosku. Zakúpiť si sviečky z včelieho vosku, med, propolis. Na výstave videli medomed, oblečenie včelára, hniezda ôs, sršňov, včiel. Včelie úle a rôzne pomôcky, ktoré včelár pri svojej práci potrebuje.

• TANEC NÁS BAVÍ  - ŠKD
            • TANEC NÁS BAVÍ - ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album TANEC NÁS BAVÍ - ŠKD.

Po úspešnom školskom kole súťaže Tanec nás baví, našu školu reprezentovala Larka Prisztácsová, ktorá sa stala absolútnou víťazkou na súťažnom festivale škôl v Maďarsku, kde získala zlatú medailu a nové tanečné priateľky z Maďarska, Rumunska a Poľska, srdečne blahoželáme!

• IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV.

Dňa 8.11.2023 sa v našej škole konala Imatrikulácia prvákov. Prišli sa pozrieť ockovia, mamky, babky, dedkovia, súrodenci v hojnom počte. Prváci ukázali, že od septembra už zvládli veľmi veľa a môžu sa stať právoplatnými členmi našej dráčikovskej rodiny.

• ZŠ POŽIARNICKÁ 3 BUBNUJE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZŠ POŽIARNICKÁ 3 BUBNUJE.

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať a prehliadať. Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozornilo na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenulo nám potrebu včasnej intervencie v spoločnosti, dnes zaznela aj v našej škole. Žiaci si dnes priniesli so sebou bicie nástroje, ktorými boli paličky, PET fľaše, varechy, ale aj skutočné bubny. Bubnovaním sme aj my chceli spoločne upozorniť na dôležitosť ochrany detí pre násilím a pripomenúť si potrebu včasnej prevencie. Týmto sme chceli povedať naše hlasné NIE násiliu. Túto krásnu akciu podporilo 492 žiakov a učiteľov. Podujatie sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Petra Pavla, prezidenta Českej republiky.

• JESENNÉ ARANŽOVANIE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album JESENNÉ ARANŽOVANIE .

Naše žiačky 7.A - Zara Žildová a Simona Tóthová sa zúčastnili, jesenného aranžovania. Táto súťaž spadá pod celoročný projekt Škola plná talentov - Superškola. Ďakujeme žiačkam, že nám svojou účasťou vybojovali cenné body. Simonkin strašiak porotu zaujal natoľko, že jej udelili Čestné uznanie.

• CHLEBÍČKY NETRADIČNE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album CHLEBÍČKY NETRADIČNE.

Dňa 7.11. sa žiaci zapojili do aktivity s názvom Chlebíčky netradične. Pripravili si pre svojich spolužiakov chutnú netradičnú desiatu. Chlebíčky vyzerali veľmi lákavo a určite aj chutili vynikajúco.

• ZVLÁDLI SME TO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZVLÁDLI SME TO .

Žiaci 4.L na pracovnom vyučovaní šili. Väčšina žiakov držala ihlu v ruke prvý krát. No zvládli to bravúrne … Bola to najlepšia hodina .. zhodnotili …

• ZBER STARÝCH MOBILOV

• V týždni od 6.11.23 do 17.11.23 bude na našej škole prebiehať zber starých mobilov. Mobil môžete odovzdať koordinátorkám ENV: Mgr. Kataríne Sabovej a RNDr. Eve Tančibokovej