• KOLORIT SLOVENSKÉHO ORNAMENTU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KOLORIT SLOVENSKÉHO ORNAMENTU.

Naša škola sa zúčastnila výtvarnej súťaže Kolorit slovenského ornamentu 2023. Vernisáže ocenených prác sa zúčastnili aj žiaci našej školy a pani učiteľka 1. Daniela Davidová 5.B 2. Timotej Benedik. 3.L 3. Marcela Bajusová

• SVETOVÝ DEŇ ZEME 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SVETOVÝ DEŇ ZEME 2023.

Svetový deň Zeme 2023 – Investuj do našej planéty! Žiaci a učitelia našej školy si tento významný deň pripomenuli vytvorením školskej záhrady. Do školskej záhrady umiestnili hmyzí hotel, včelí bufet, bylinkovú špirálu a napájadlo pre vtáčiky. Žiaci sa venovali aj úprave kvetinových záhonov pred školou.

• ZLATÝ AMOS

• V školskom roku 2022/2023 sa uskutoční 16. ročník ankety ZLATÝ AMOS. Jednou z nominovaných vo finále je aj naša pani učiteľka DANKA IHNÁTOVÁ. K jej víťazstvu môžete prispieť aj Vy svojou podporou zahlasovaním v kategórií AMOS SYMPAŤÁK. https://www.zlatyamos.sk/amos-sympatak/

Ďakujeme za každý hlas.

• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA D

• Gratulujeme. Výborný úspech dosiahli naše žiačky v biologickej olympiáde D v kategórii projekt. Na okresnom kole druhé miesto obsadila Tamara Ulmannová 7.A a na treťom mieste sa umiestnila Mya Rabadová 7.C. V kategórii teoreticko – praktická časť nás úspešne reprezentoval Filip Fedor 7.A získal 7. miesto a Branislav Iriček 7.A získal 14. miesto.

• VESELÝ CHODNÍK

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VESELÝ CHODNÍK .

Žiaci 1.stupňa sa v rámci osláv Dňa mesta Košíc zapojili do akcie " Veselý chodník. " Svojimi veselými kresbami skrášlili chodník pred našou školou.

• OZNÁMENIE O PRERUŠENÍ  VÝCHOVNO-VZDELÁVACIEHO PROCESU
            • OZNÁMENIE O PRERUŠENÍ VÝCHOVNO-VZDELÁVACIEHO PROCESU

• Oznámenie o prerušení  výchovno-vzdelávacieho procesu z dôvodu zvýšeného výskytu chrípkových ochorení

V zmysle Metodického usmernenia č. 15/2005/ R  a vnútorného predpisu na vykonávanie opatrení na predchádzanie epidémie chrípky na škole a po konzultácii s regionálnym úradom

verejného zdravotníctva si vám dovoľujeme oznámiť, že z dôvodu vysokého výskytu chrípkových ochorení prerušujeme výchovno- vzdelávací proces základnej školy (v rátane športových tréningov SRL) v čase

od 04.05.2023 ( štvrtok ) do 05.05.2023( piatok)

Zároveň oznamujeme, že z uvedeného dôvodu bude prerušená aj prevádzka školskej jedálne, školského klubu detí a CVČ.

Vyučovanie bude pokračovať od 09.05.2023 ( utorok)

Košice 03.05.2023                                                          Riaditeľstvo školy

• LETNÝ TÁBOR

• CVČ pri ZŠ Požiarnická 3, Košice,

ponúka LETNÝ  TÁBOR

Od: 3.7. 2023 do 7.7. 2023 ( 4-dňový )

Čas: 8:00 – 16:00 hod.

Ponúkame: - tvorivé dielne, súťažno – zábavné hry, športové hry, výlety ( Dinopark, trampolíny, Planetárium, ZOO dom/ botanická záhrada).

V cene je zahrnuté: strava, doprava, vstupné, drobné odmeny pre deti

Cena: 80,- € (4 dni)

Zraz: ZŠ Požiarnická 3

Prihlasovanie: od 3. mája prostredníctvom edupage do naplnenia kapacity tábora (30 detí ).

• RECITATION IN FOREIGN LANGUAGES

• Do fotogalérie bol pridaný nový album RECITATION IN FOREIGN LANGUAGES.

Žiaci druhého stupňa sa aktívne zapojili do školského kola recitačnej súťaže v cudzom jazyku. Poéziou a prózou spríjemnili naše poobedné stretnutie a vyčarili úsmev na tvárach. Ďakujeme za veľký záujem zúčastniť sa súťaže a víťazom ešte raz blahoželáme. Anglický jazyk (poézia/próza) 1. miesto : Tereza Packaňová, Karolína Župčanová 2. miesto: Tamara Ulmannová, Alica Pikulová 3. miesto: Patrik Molnár, Laura Barkácsová Ruský jazyk 1. miesto : Tamara Horváthová Francúzsky jazyk 1. miesto : Lujza Mrázová

• SPOLOČENSTVÁ VČIEL A MRAVCOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SPOLOČENSTVÁ VČIEL A MRAVCOV.

Projektová hodina prvouky v II.Z na tému - Spoločenstvá včiel a mravcov. Naše šikovné zajačiky si pripravili rôznorodé a zaujímavé projekty o živote včiel a mravcov z ktorých o nich vzájomne získali množstvo nových poznatkov a zaujímavostí.

• SEPARÁCIA ODPADU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SEPARÁCIA ODPADU.

V Environmentálnom centre v Spaľovni Kokšov-Bakša triedy 4.O a 4.J. Žiaci sa naučili, ako správne separovať odpad. Okrem absolvovania vzdelávacích hier si prezreli separáciu a triedenie jednotlivých druhov odpadov, ich skladovanie, odvoz i konečný výsledok pri spálení komunálneho odpadu

• MESTSKÁ SÚŤAŽ TECHNICKEJ TVORIVOSTI

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MESTSKEJ SÚŤAŽE TECHNICKEJ TVORIVOSTI.

Dňa 17.4.2023 o 14:00h sa uskutočnil I. ročník Mestskej súťaže technickej tvorivosti v priestoroch CVČ na Orgovánovej ulici č.5. Súťaž pozostávala zo stručného testu, preberaného v 7. ročníku ZŠ a zhotovenia jednoduchého výrobku z dreva. Hodnotené bolo dodržanie rozmerov, funkčnosť výrobku a estetický vzhľad. Súťaže sa zúčastnilo 11 žiakov z rôznych košických základných škôl. Matej Vojtek obsadil krásne 2.miesto. Gratulujeme.

• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA  E – okresné kolo
            • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA E – okresné kolo

• Výborné úspechy naši žiaci dokazujú aj v biologickej olympiáde E. Na okresnom kole druhé miesto v kategórií zoo obsadil Adam Gajdzik 9.B  a úspešne nás reprezentovala Michaela Finková 8.B. Taktiež na druhom mieste sa umiestnil Šimon Popovič 9.B v kategórií geo. V kategórii bio nás reprezentovala Eliška Horňáková 8.B Na krajskom kole bude našu školu budú reprezentovať Adam Gajdzik a Šimon Popovič. Držíme palce a prajeme veľa úspechov.

• McDonalds Cup - okresné kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album McDonalds Cup - okresné kolo.

Víťazmi OK boli perfektní žiaci našej školy, ktorí si týmto zároveň zabezpečili postup do krajského kola. Reprezentovali: Emka Serenčová Kika Olejárová Michal Žiak Dominik Kocúr Viktor Ries Matúš Koščák Peter Lorko Timotej Tomi Adam Hudeček Ladislav Csorba Gratulujeme a držíme prsty v ďalšom kole!