• Novinky

• TANEČNÁ PRESTÁVKA  V NAŠEJ ŠKOLE
            • TANEČNÁ PRESTÁVKA V NAŠEJ ŠKOLE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album TANEČNÁ PRESTÁVKA V NAŠEJ ŠKOLE.

Žiaci našej školy sa pravidelne každý piatok zúčastňujú veľkej tanečnej prestávky. Naším cieľom je rozhýbať žiakov prostredníctvom tanca, ukázať im, že v pohybe je radosť, smiech, zábava a odreagovanie. Tancom si zároveň zlepšujú ohybnosť a držanie tela, kondíciu, pohybom preventívne pôsobia proti obezite.

• RUSKÉ SLOVO – CELOSLOVENSKÉ KOLO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album RUSKÉ SLOVO – CELOSLOVENSKÉ KOLO.

Na celoslovenskom kole 17. ročníka republikovej súťaže v prednese ruskej poézie a prózy a v speve, Ruské slovo 2023, sa prvýkrát zúčastnili aj žiaci našej školy Ich talent, výber melodickosť spevu vysoko ocenila aj odborná porota. V rámci kategórie 5. – 7. ročník, skupinový spev sa umiestnili na 2. mieste Horňáková Soňa, Juriková Mia, Žildová Zara, Župčanová Karolína 6.A a kapely / Bianka Svetozarovová, Simona Dediková 8.A, Karol Nagy 8.B, Našim žiakom srdečne blahoželáme . Ďakujeme za ich odhodlanosť a úsilie a želáme im veľa úspechov v rozvíjaní svojho talentu.

• ROZPÚŠŤANIE LÁTOK VO VODE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ROZPÚŠŤANIE LÁTOK VO VODE.

Žiaci 2.K skúmali na hodine PVO rozpúšťanie látok vo vode. Dokázali vytvoriť záver o tom, ktoré látky sa vo vode rozpúšťajú a ktoré nie. Pri skúmaní zažili veľa zábavy a mali veľa pekných zážitkov

• TESTOVANIE T9 - 2023

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (ďalej NIVaM) uskutočňuje celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl, 4. ročníka gymnázií a tanečných konzervatórií s osemročným vzdelávacím programom a 1. ročníka stredných škôl s päťročným vzdelávacím programom prijatých na vzdelávanie v strednej škole z ôsmeho ročníka základnej školy v SR v súlade s platným znením § 155 a 156 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Termín testovania: 22.03.2023

Bližšie informácie a harmonogram testovania nájdete na stránke NÚCEM:

• STOLNOTENISOVÝ TURNAJ – RAKETKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album STOLNOTENISOVÝ TURNAJ – RAKETKA.

Náš školský stolnotenisový turnaj pozná víťazov. Gratulujeme Chlapci 1.miesto- Sepeši Sebastián 2.miesto- Sedlák Richard 3.miesto- Kassay Maximilián Dievčatá: 1.miesto- Melany Zdechovany 2.miesto- Diana Vasiľová 3. miesto- Laura Cinculová

• RUSKÉ SLOVO – KRAJSKÉ KOLO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album RUSKÉ SLOVO – KRAJSKÉ KOLO.

Tešíme sa z víťazstva našich speváčok / Horňáková Soňa, Juriková Mia, Žildová Zara, Župčanová Karolína 6.A a kapely / Bianka Svetozarovová, Simona Dediková 8.A, Jakub Nováček 8.C, Karol Nagy 8.B, získali 1.miesto a postup do celoslovenského kola. Tamara Horváthová 6.C v kategórii poézia 5. -7. roč. získala krásne 3.miesto. Veľká pochvala pre Petra Tančiboka 4.O, ktorý sa učí ruský jazyk sám doma a s pomocou p. učiteľke ruského jazyka získal 3.miesto