• MOTIVAČNÉ AKTIVITY V LITPARKU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MOTIVAČNÉ AKTIVITY V LITPARKU.

Dňa 10.11.2022 sa žiaci 3. L triedy aktívne zúčastnili podujatia v Litparku - Motivačné aktivity s detským čitateľom, s podporou Fondu na rozvoj umenia. Témy, na ktoré sa žiaci pripravovali : Balíme sa do rozprávky a Vzácny dar priateľstva u ľudí bez domova a zatúlaného psíka. Žiaci 3. L boli na podujatie pozvaní na základe dramatizácie mimočítankového čítania.

• TESTOVANIE POHYBOVÝCH PREDPOKLADOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album TESTOVANIE POHYBOVÝCH PREDPOKLADOV.

V októbri sa žiaci 1. a 3. ročníka zúčastnili celoštátneho testovania pohybových predpokladov. V zaujímavých športových disciplínach preverili svoju rýchlosť, silu, obratnosť a vytrvalosť. Zistili, kde sú ich silné stránky a objavili slabé stránky, na ktorých potrebujú v nasledujúcich rokoch zapracovať. S mnohými športovými aktivitami sa stretli prvýkrát v živote, no zvládli ich výborne a do svojich výkonov dali maximálne úsilie. Po vyhodnotení výsledkov testovania sa dozvedia, v ktorom športe majú predpoklad byť úspešní.

• STRIDŽÍ DEŇ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album STRIDŽÍ DEŇ.

Ďalšia vydarená akcia je za nami! Učitelia a žiaci sa v dnešný deň premenili aspoň na malú chvíľu na rôzne rozprávkové bytosti a celá škola zrazu dýchala rozprávkovou atmosférou. Žiakov sme pri vchode do školy privítali sladkou odmenou. Počas 6. vyučovacej hodiny žiaci zdolávali vedomostný kvíz a Stridží deň sme zakončili spoločnou diskotékou. V spolupráci so žiackym parlamentom akciu pripravila p. učiteľka J. Kaplárová

• ZBER PAPIERA – JESEŇ 2022

• Tento školský rok 2022/23 sa hodnotí zber papiera súčtom všetkých zberov počas školského roka.

Jesenný zber sa skončil. No nezúfajte,  zber bude pokračovať na jar 2023.

Tu sú priebežné výsledky:

I.B – 520 kg                                   V.A – 244 kg

I.P – 1300 kg                                 V.B – 10 kg

I.R – 75 kg                                     VI.A – 230 kg

II.K – 222 kg                                  VI.B – 157 kg

II.S – 135 kg                                  VI.C – 382 kg

II.Z – 275 kg                                  VII.A  - 498 kg

III.M – 10 kg                                 VII.B – 177,5 kg

III.V – 220 kg                                VII.C – 153,5 kg

IV.J – 680 kg                                 VIII.A – 722 kg

IV.O – 290 kg                               VIII.B – 624 kg

IV.T – 108,5 kg                            VIII.C – 205 kg

IX.A – 178,5 kg

IX.B – 60 kg

Všetkým zberačom ďakujeme. Koordinátorky ENV

• VYREZÁVANIE TEKVÍC

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VYREZÁVANIE TEKVÍC.

Tekvicové vyrezávanie žiakov, rodičov a učiteľov spestrilo pondelkové jesenné popoludnie. Vytvorili sme krásne svetlonosy, ktoré skrášlia exteriér našej školy. Musíme konštatovať, že svetlonosy sú z roka na rok krajšie, rodičia a deti prichádzajú s krajšími nápadmi. Všetkým rodičom, učiteľkám a deťom ďakujeme a tešíme sa na budúci rok.

• OKTÓBER – mesiac úcty k starším

• Do fotogalérie bol pridaný nový album OKTÓBER – mesiac úcty k starším.

Úcta k starším ľuďom by mala byť prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Október je pre nás všetkých pripomienkou , ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Aj naši žiaci si spomenuli na babičky a dedkov a pri tejto príležitosti im vyrobili pekné pozdravy, zhotovili malý darček či napísali slova vďaky. Koordinátorky VMR Mgr. Popovičová , Mgr. Benková Šimonová

• STRIDŽÍ DEŇ

• Dňa 27.10.2022 bude prebiehať v našej škole už tradične Stridží deň. Očakávame Váš príchod do školy v maskách a s dobrou náladou. Už ráno Vás bude čakať pri vstupe do školy malé prekvapenie. Tešíme sa na Vás! Žiacky parlament

• TECHNIKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album TECHNIKA.

Na hodinách techniky žiaci 7.A a 5.A vyrobili krásne pozdravy a pridali aj maličký darček. p. uč. Benková a Ihnátová

• MARÍNA – LITERATÚRA

• Marína je najdlhšia ľúbostná báseň sveta, ktorú začal písať Andrej Sládkovič pre svoju milú na jeseň roku 1844. Posledné verše dopísal v lete roku 1846. Aj takto moderne poňali žiačky 8.A triedy Ela Ambrozová, Simona Dediková a Patrícia Bužická

• DEŇ JABLKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ JABLKA.

Deň jablka sme oslávili varením jablkového punču a pochutnali sme si aj na domácich jabĺčkach so škoricovou posýpkou. Táto krásna akcia pod záštitou žiackeho parlamentu mala veľký úspech . Akciu pripravila pani učiteľka J. Kaplárová.

• DNI  ZDRAVEJ VÝŽIVY
            • DNI ZDRAVEJ VÝŽIVY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DNI ZDRAVEJ VÝŽIVY.

Dňa 18.10. 2022 sa žiaci tried zapojili do aktivity Príprava a ochutnávanie ovocných a zeleninových šalátov. Všetci žiaci si doniesli svoje obľúbené ovocie a zeleninu. Pri príprave šalátov pekne spolupracovali.. 19.10.2022 Krásnou aktivitou bola - Obdaruj svojho spolužiaka alebo spolužiačku zdravou desiatou vo forme ovocia alebo zeleniny. Aktivity sa žiakom veľmi páčili a dopadli nad očakávania.