• SLOVENSKÔ AKO MAĽOVANÉ

• Pomôž našej škole vyhrať výpočtovú techniku od Lidla!

Aj vďaka vášmu hlasu môžeme vybaviť našu školu modernými notebookmi i desktopmi, monitormi i kamerami a ďalšou technikou v hodnote až 40 000 eur! Stačí nakupovať v Lidli a zbierať balíčky nálepiek „Slovenskô ako maľované“. Vo vnútri nájdete kartičku s hlasovacím kódom, s ktorým môžete od 2. mája do 30. júna 2022 zabojovať za našu školu na stránke malovaneslovensko.sk.

Ďakujeme za každý hlas!

• NÁŠ PRVÝ LAPBOOK NA HODINE PRVOUKY V 2.V

• Lepšie zapamätávanie si učiva môže podporiť pestrý a vizuálne zaujímavý obrázkový materiál, básnička,  hádanka či  hra, ale aj vlastná skúsenosť s preberanou látkou. To všetko a ešte omnoho viac v sebe spája lapbook.  Lapbook je zvláštna 3D kniha, ktorá  viedla žiakov  2.V   k tvorivosti a precvičeniu  učiva  prvouky . Do fotogalérie bol pridaný nový album NÁŠ PRVÝ LAPBOOK NA HODINE PRVOUKY V 2.V.

• MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA - OKRESNÉ KOLO

• Úspešnými riešiteľmi okresného kola sú :

A. Mihal 6.B - 4. - 7. miesto

F. Fedor 6.A - 8. - 10. miesto

J. Katana 6.B - 13. - 15. miesto

R.Sasaková 7.A - 5. - 7. miesto

D. M. Egry 8.B - 9. - 11. miesto

Gratulujeme

• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA D - OKRESNÉ KOLO

• Veľmi sa tešíme z úspechu našich žiačok a žiaka, Tamara Ulmannová z 6.A získava v kategŕii projekt 2.miesto  V silnej konkurencii nás úspešne reprezentovali v teoreticko - praktickej kategórii Radka Sasáková 7.A - 7. miesto a Jakub Nováček- 7.C,  9. miesto. Srdečne blahoželáme.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• I. kategória

Zaujímavé texty, milé tváričky, prekvapivé výkony. Taký bol tohtoročný Hviezdoslavov Kubín. Konečne recitovanie naživo a bez rúšok, takže sme si mohli vychutnať krásu reči aj výraz tváre. A komu sa najviac darilo? Výsledky:

Školské kolo

Poézia: 1. Marko Vasiľ – 4.D

2. Stela Lučkayová – 4.P

3. Lacko Csorba – 3.O

Próza: 1. Karin Nagyová – 4.R

2. Nikolka Popčáková – 4.R

3. Natália Vasilňáková – 4.D

II. kategória

Školské kolo

Poézia: 1. Andrej Yazdani – 6.C

Próza: 1. Tamara Ulmannová – 6.A

Okresné kolo

Karin Nagyová – 2. miesto v prednese prózy

Tamara Ulmannová - úspešná reprezentácia

Andrej Yazdani  -  úspešná reprezentácia

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť v súťaži a krásne prednesy textov a víťazom srdečne blahoželáme!

Do fotogalérie bol pridaný nový album HVIEZDOSLAVOV KUBÍN .

• DEŇ MATIEK

• Pri príležitosti krásneho sviatku Dňa matiek žiaci našej školy vyrobili pre svoje  najlepšie a výnimočné mamky krásne srdiečka a pozdravy. Aj takto chceli  poďakovať svojej mamine za nehu, lásku, dobrotu a nekonečnú trpezlivosť. Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ MATIEK .

• McDonald´s Cup - okresné kolo

• McDonald´s Cup je najväčší futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl. Naše družstvo získalo 1. miesto. Víťazný tím: Denis Chvastaš, Adrián Sedlák, Daniel Talian, Emka Serenčová, Kristína Olejárová, Benjamín Glovacký, Adam Hudeček, Dominik Kocúr, Michal Žiak Tento rok sa koná na Slovensku už 22. ročník.Do fotogalérie bol pridaný nový album McDonald´s Cup.

• DEŇ ZEME

• 22. apríl je medzinárodným dňom Zeme. Oslavuje sa každoročne už od roku 1970. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia. Preto sa aj my sme v tento deň venovali téme Zeme, ekológii, triedeniu odpadkov a zvyšovali povedomie žiakov o aktuálnych problémoch klimatických zmien formou diskusií, prezentácií,  rámci ďalších aktivít sme sadili a presádzali kvety a nechýbalo ani čistenie areálu školy a jej okolia.Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME.

• ZBER MALÉHO  ELEKTROODPADU
            • ZBER MALÉHO ELEKTROODPADU

• Pri príležitosti Dňa Zeme 22.4.2022 sa na našej škole uskutoční zber malého elektroodpadu pod heslom: Investuj do našej planéty! Priniesť môžete: vysávače, svietidlá, mikrovlnné rúry, hodiny a hodinky, holiace strojčeky, kalkulačky, elektronické nástroje, žehličky, hriankovače, varné kanvice, elektrické váhy, videokamery, videorekordéry a iné. Malý elektroodpad môžete nosiť k zadnému vchodu školy v piatok 22.4.22 ráno od 07:00 do 07:45 a poobede od 13:30 do 15:00. Žiaci našej školy môžu veľmi malý elektroodpad doniesť cez veľkú prestávku a vhodiť do vopred pripraveného kontajnera na 1. poschodí pri environástenke.

• FLORBAL - OKRESNÉ KOLO

• 12. marec je medzinárodným dňom florbalu. V tento deň nie len v škole sme, ale aj v okresnom kole starších žiakov sme získali krásne 3. miesto. Školu reprezentovali žiaci D, Ihnát , D. Valik, M. Béreš, J. Dojčák, J. Rybnikár, K. Dulina, A. Kopkáš, D. Balogh, L. Kotik  Do fotogalérie bol pridaný nový album FLORBAL - OKRESNÉ KOLO.