• VEĽKONOČNÁ BURZA

• Veľkonočná burza sa stala na našej škole tradíciou, na ktorú sme nezabudli ani v tomto školskom roku. Šikovné ruky našich žiakov, aj p. učiteliek a vychovávateliek opäť pripravili krásne výrobky. Ďakujeme Vám za kúpu výrobku a prajeme krásne Veľkonočné dni. Do fotogalérie bol pridaný nový album VEĽKONOČNÁ BURZA.

• PYTAGORIÁDA - OKRESNÉ KOLO

• V okresnom kole boli úspešnými riešiteľmi aj naše najmenšie múdre hlavičky:A.Vargová - 3.O, E.Guzejová - 3.O, P.Onofrej - 3.T, D.Hudák - 4.P, T.Petrus - 4.P. Gratulujeme!

• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA E - OKRESNÉ KOLO

• Veľmi sa tešíme z úspechu našich žiakov L. Kandráčová - 7.B,  E. Župčanová - 7.B, Š. Popovič - 8.B, A. Gajdzk - 8.B. Dňa 31.3.2022 nás úspešne reprezentovali v okresnom kole Biologickej olympiády, kat.E. V silnej konkurencii získala L. Kandráčová - 7.B, 1. miesto a Š. Popovič - 8.B, 1. miesto. Srdečne blahoželáme a obom držíme palce v krajskom kole.

• VEĽKONOČNÁ BURZA

• Veľkonočná burza sa stala na našej škole tradíciou, na ktorú sme nezabudli ani v tomto školskom roku. Šikovné ruky našich žiakov, aj p. učiteliek a vychovávateliek opäť pripravili krásne výrobky.V tomto roku sa uskutoční v dňoch 7. -  8.4.2022 vo vestibule školy. Tešíme sa na Vašu návštevu

• ZÁŽITKOVÉ ČÍTANIE

• V dňoch od 21.3. do 25.3. si žiacky parlament pripravil aktivitu, kde žiaci prečítali úryvky z kníh žiakom 1. stupňa. V závere nechýbali úlohy zamerané na čitateľskú gramotnosť Do fotogalérie bol pridaný nový album ZÁŽITKOVÉ ČÍTANIE.

• DEŇ UČITEĽOV

• Ani tento rok nezabudol žiacky parlament na sviatok všetkých učiteľov. Pri tejto príležitosti sme si urobili tvorivé dielne žiackeho parlamentu a vytvorili sme malú pozornosť pre všetkých učiteľov našej školy. Ďakujeme za Vašu prácu. Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ UČITEĽOV.

• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA OKRESNÉ KOLO

• Gratulujem a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu v biblickej olympiáde. Naše družstvo v zložení Sára Fecišková VIII.B. Lea Vargová VI.B. a Michal Suchý IX.A  obsadili 3. miesto

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• Úspešne máme za sebou DOD, ktorý v našej škole prebiehal od 22.3.2022 - 26.3.2022. Rodičia spolu so svojími deťmi mali možnosť prezrieť si školu, spoznať krúžkovú činnosť a zapojiť sa do tvorivých dielni. Ďakujeme za Vašu návštevu. Tešíme sa aj nabudúce. Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.

• ČO ČLOVEK POSTAVIL

• Pracovná výchova - 4.D a 4.R - separovaný odpad, recyklovanie, téma Čo človek postavil = práca s rôznym materiálom, staré a nové divy sveta, výroba 3D stavieb. Do fotogalérie bol pridaný nový album ČO ČLOVEK POSTAVIL.

• DEŇ VODY

• Svetový deň vody 22.3.2022. Žiaci si v tento deň pripomenuli, že voda je dôležitou súčasťou nášho každodenného života. Prostredníctvom pokusov s vodou, výrobou meteorologických pomôcok, skladaním puzzle a výtvarnou činnosťou prezentovali vodu netradične.Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ VODY.

• FYZIKÁLNA OLYMPIÁDA - OKRESNÉ KOLO

• Pokračujeme vo vynikajúcich výsledkoch. Daniel Martin Egry 8.B získal 1.miesto v kategórii F okresného kola fyzikálnej olympiády. Gratulijeme a prajeme veľa úspechov.

• OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI

• Výborný výsledok dosiahlo družstvo našich šiestákov v krajskom kole súťaže OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI  zzískali 3.miesto Bianka Boboňková, Bibiana Klasovská, Tomáš Serenča, Tomáš Lipovský, Sebastián Sepeši, Sebastián Paška - Do fotogalérie bol pridaný nový album OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI .

• MAREC – MESIAC KNIHY

• Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Aj známy pedagóg J.A. Komenský povedal: "Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.” Mesiac knihy sme si pripomenuli aj my. Na hodinách slovenského jazyka sme odprezentovali naše obľúbené knihy, čím sme chceli inšpirovať aj ostatných spolužiakov.Do fotogalérie bol pridaný nový album MAREC – MESIAC KNIHY.

• PONOŽKOVÁ VÝZVA

• Nezabudli sme ani tento rok  Ponožkova výzva sa každoročne koná 21. marca a spája sa so Svetovým dňom Downovho syndrómu. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Žiacky parlament si pripravil aj krasnu rozhlásovú reláciu.Do fotogalérie bol pridaný nový album PONOŽKOVÁ VÝZVA.

• PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE V 2.L

• Žiaci v 2.L si spestrili hodinu angličtiny prezentáciou projektov na tému ,,My pet”. Moje domáce zvieratko….Hodina prvouky - mravenisko  - vyzdobili svoju triedu krasnymi projektami na tému ,,Mravce” . Čo mám rád… Naši prváci si vyrobili na hodinu angličtiny krásne projekty .. posúďte sami

Do fotogalérie bol pridaný nový album PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE V 2.L.