• ŠKOLA V PRÍRODE 2022 - DRIENICA

• Ani sme sa nenazdali a prišiel dlho očakávaný dátum nástupu do školy v prírode. V pondelok 23.5. nastúpili štvrtáci s úsmevom do autobusu, zamávali svojim rodičom a vydali sa na cestu do hotela Javorná v Drienici. Počas 5-dňového pobytu si užili dostatok športových aktivít na ihrisku, turistiku v nádhernom prostredí Čergovského pohoria, kúpanie v bazéne, zábavné podvečerné programy, ale nezanedbávali ani školské povinnosti. Školu v prírode ukončili exkurziami v planetáriu  a Solivare v Prešove.  Ostanú im spomienky plné radosti, poznávania krás miestnej prírody a získavania nových vedomostí. Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKOLA V PRÍRODE 2022 - DRIENICA.

• ZBER PAPIERA

• Rada rodičov a žiacky parlament vyhlasujú ZBER PAPIERA. Zber bude prebiehať od 6.6.2022 - 17.6.2022. Papier môžete nosiť k zadnému vchodu školy ráno od 7:15 do 7:45 hod. a popoludní od 14:10 do 15:30 hod. Ďakujeme

• EXKURZIA V BOTANICKEJ ZÁHRADE

• Vývoj motýľov ich pestrosť a rôznorodosť sme si mohli naživo pozrieť so žiakmi tretích ročníkov v priestoroch botanickej záhrady. Okrem iného nás zaujali aj preparované bezstavovce od najmenších chrobáčikov, až po veľké tropické pavúky. Exkurzia sa nám vydarila a my sme bohatší o nové informácie a vedomosti. Do fotogalérie bol pridaný nový album EXKURZIA V BOTANICKEJ ZÁHRADE.

• MOJA ŠKOLA

• Moja škola je super, dobre tu varia, v škole sa naučím všetko dôležité, moja babka tu učila , pani učiteľka je milá a moderne sa oblieka… to všetko sme sa dozvedeli z projektov žiakov 2.L ,,Moja škola” Do fotogalérie bol pridaný nový album MOJA ŠKOLA .

• MOYZESOV SLÁVIK

• Srdečne blahoželáme Adamovi Kertesovi zo 7.A triedy, ktorý 19.5.2022 vyhral 1. miesto v súťaži Moyzesov Slávik v Prešove a špeciálne ocenenie - zlatú medailu za interpretáciu piesne Keby som bol vtáčkom od autora M. Schneider-Trnavského. Do fotogalérie bol pridaný nový album MOYZESOV SLÁVIK.

• ČOKOLADOVÁ TRETRA

• Gratulujeme naším  žiakom , ktorí nás úspešne reprezentovali j. Sekerák, M. Sekerák - 6,miesto -  postup na celoslovenské kolo, M. Pašková, L. Žiaková, K. Gancarčíková, M. Jurik - 5.miesto postup na celoslovenské kolo, P. Krišš, A. Pikulová.Do fotogalérie bol pridaný nový album ČOKOLADOVÁ TRETRA.

• AKO SPRÁVNE TRIEDIME ODPAD

• Žiaci 1.S triedy sa zúčastnili zaujímavej prednášky o triedení odpadu. Dozvedeli sa viac o farebných zberných nádobách, ale aj veľa nových informácií o produkcii odpadu na Slovensku, recyklácii odpadov, ale aj o energetickom využití odpadov. Za aktívnu účasť boli odmenení tričkami a farbičkami . Za prednášku ďakujeme pani Brzovej z firmy Kosit. Do fotogalérie bol pridaný nový album AKO SPRÁVNE TRIEDIME ODPAD.