• VIANOČNÁ RAKETKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VIANOČNÁ RAKETKA .

Každoročne sa na našej škole organizuje súťaž v stolnom tenise a tak tomu bolo aj tentoraz Teší nás, že žiaci a žiačky majú o súťaž záujem a mohli sme byť svedkami krásnych výmien. Posledný deň pred prázdninami sme najlepším odovzdali diplomy a víťazom aj stolnotenisové raketky. Žiaci: 1. Petráš Nikolas Oliver (9.B) 2. Kassay Maximilián (9.B) 3. Vojakovič Marek (8.B) Žiačky: 1. Klasovská Bibiana (8.B) 2. Ambrózová Ela (9.A) 3. Klasovská Hana (8.B)

• VIANOČNÁ BESIEDKA V 3.Z

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VIANOČNÁ BESIEDKA V 3.Z .

Príjemný predvianočný čas svojim rodičom spestrili zajačiky z 3.Z krásnym vianočným programom. Besiedka bola plná zážitkov, príjemných dojmov a úsmevov. V nejednom oku sa zaleskla slzička dojatia. ŠŤASTNÉ a VESELÉ VIANOCE všetkým.

• ZÁŽITKOVÁ HODINA VLASTIVEDY – III.K

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZÁŽITKOVÁ HODINA VLASTIVEDY – III.K.

VIANOČNÉ SVIATKY A TRADÍCIE triede III.K. Sviatky Vianoc sa spájajú s množstvom tradícií a jedna z nich je aj pečenie medovníkov. Medovníčky patria k typickým dobrotám, ktoré zdobia naše stoly počas najkrajších sviatkov v roku. Upiecť a ozdobiť medovník nie je veru jednoduché. V stredu 20. decembra upečené medovníky deti spolu s rodičmi vyzdobili. No najchutnejšie na záver bolo to, keď si všetci ochutnali svoje napečené medovníčky.

• HODINA KÓDU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album HODINA KÓDU.

V rámci aktivity "Hour of Code 2023" žiaci Strednej odbornej školy informačných technológií, priblížili ôsmakom programovanie hravou formou. Pripojili sa k miliónom študentov na celom svete, ktorí oslavujú Týždeň vzdelávania informatiky. Viac na https://hourofcode.com/us/sk

• VIANOČNÁ POŠTA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VIANOČNÁ POŠTA .

Žiaci III.S triedy na hodine Čítania písali Ježiškovi list, do ktorého priložili kresbu súvisiacu s prečítaným textom na hodine. Od " Ježiška" dostali odpoveď- milý rozprávkový darček.

• KEBY SOM BOL MIKULÁŠOM

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KEBY SOM BOL MIKULÁŠOM.

V rámci VMR sme v ročníkoch 1.-4. pripravili anketu s názvom "Keby som bol Mikulášom..." Z každej triedy si žiaci vybrali jedného, ktorému by dopriali odmenu. Hlavnou myšlienkou je, aby sa deti naučili hľadať dobro a vedeli dopriať šťastie druhému.

• VIANOČNÁ BURZA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VIANOČNÁ BURZA.

Čas vianočný je na našej škole tradične spojený s vianočnou burzou. Deti spoznávali svoje výrobky a za dva dni ich všetky vykúpili. Niektorí boli smutní, že sa im neušlo. Vianočná burza v dňoch 14. 12 a 18. 12. 2023 bola zase úspešná. Deti sa už teraz zaujímajú, či bude aj na budúci rok. To bude. Určite!! Ďakujeme

• DRAČÍ PUNČ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DRAČÍ PUNČ.

Aj tento rok sa úspešne podarilo z iniciatívy žiakov zorganizovať pod záštitou žiackeho parlamentu akciu Dračí punč.

• PREDVIANOČNÉ STRETNUTIE S DÔCHODCAMI

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PREDVIANOČNÉ STRETNUTIE S DÔCHODCAMI.

Žiaci 4.ročníkov sa dňa 18.12.2023 stretli s klientami v DSS na Južnej triede. Darčekmi a vlastnoručne vyrobenými pohľadnicami chceli potešiť osamelých. Spolu si zaspievali vianočné piesne a koledy. Vianočné tradície si overili v rozprávkovo-vianočnom kvíze. Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí napiekli perníky a pripravili darčeky.

• VESMÍR

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VESMÍR.

Zaujímavú tému o vesmíre spracovali žiaci štvrtých ročníkov/ IV.L;IV.M;IV.V/ vo svojich projektoch. Využili rôzne formy prezentovania a veľmi nás prekvapili. Naučili sme sa opäť niečo nové.

• RUSKÉ SLOVO - KRAJSKÉ KOLO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album RUSKÉ SLOVO - KRAJSKÉ KOLO.

Gratulujeme! Krajské kolo – Ruské slovo 1. miesto v kategórii spev sa umiesnili: Soňa Horňáková (7.A), Mia Juríková (7.A), Zara Žildová (7.A), Karolína Župčanová (7.A) 2. miesto v kategórii prednes poézie sa umiestnila: Tamara Horváthová (7.C) 3. miesto v kategórii prednes poézie sa umiestnil: Peter Tančibok (5.A)

• VIANOČNÁ BURZA A VIANOČNÝ PUNČ

• Vážení rodičia a žiaci, pozývame Vás dňa 14.12.2023 na VIANOČNÚ BURZU a PUNČ, kde si môžete zakúpiť vianočné dekorácie, ktoré vytvorili žiaci našej školy.

• PRO EDUCO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PRO EDUCO.

Dňa 6.12.2023 sa deviataci zúčastnili PRO EDUCA - Medzinárodný veľtrh vzdelávania 2023, na ktorom sa prezentovali stredné školy.

• STREETBALL – OKRESNÉ KOLO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album STREETBALL – OKRESNÉ KOLO.

Gratulujeme Chlapci 1.miesto okresné kolo v streetballe Dominik Vrchlovsky 9.B, Dominik Zajak 9.B, Filip Šoltys 9.A, Tadeáš Bujdoš 8.C Nikolas Oliver Petráš 9.B Dievčatá 3 miesto v streetballe Bibiana Klasovská 8.B, Hanka Klasovská 8.B, Soňa Horňákova 7.A , Alica Jurečkova 7.A

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU – ŠKOLSKÉ KOLO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU – ŠKOLSKÉ KOLO.

Žiaci 5. - 9. ročníka si preverili vedomosti a jazykové zručnosti z anglického jazyka. Písomná časť prebiehala prostredníctvom online cvičení v našej IKT miestnosti a na ústnu časť sa prebojovali žiaci s najvyšším počtom bodov. Tam ukázali svoje komunikačné zručnosti v tvorbe dialógu, interakcii a produkcii vlastného príbehu. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili olympiády. Zároveň blahoželáme víťazom, ktorí budú reprezentovať našu školu v okresnom kole: Filip Lukáč 7.A (kat. 1A) a Jakub Nováček 9.C (kat. 1B).