• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE IHRISKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE IHRISKA .

Dňa 10.10.2024 v areáli ZŠ Požiarnická 3 v Košiciach o 15.00 hod. slávnostne otvorili zrekonštruované futbalové ihrisko s prírodnou trávou. Futbalové ihrisko sa okrem prípravok a mládežníckych kategórií futbalistov FC Lokomotíva Košice bude využívať aj počas hodín telesnej výchovy a prestávok. Zároveň sa má stať náhradným tréningovým ihriskom počas budúcoročných ME vo futbale hráčov do 21 rokov. Prvý zápas sa odohral medzi staršími žiakmi FC Lokomotíva Košice v kategóriách U15 a U14

• DOBŠINSKÉHO KOŠICE 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DOŠINSKÉHO KOŠICE 2024 .

Naša žiačka, Yuliya Irzhyk, sa úspešne zúčastnila prestížnej recitačnej súťaže Dobšinského Košice 2024, kde sa predstavila v 3. kategórii a svojím výkonom si získala uznanie poroty. S hrdosťou oznamujeme, že bola ocenená Cenou riaditeľky súťaže, čo svedčí o jej výnimočnom talente a oddanosti recitácii. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy! J. Kaplárová

• DEŇ ÚSMEVU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ÚSMEVU.

Človek by si mal nájsť čas na pekný moment dňa a aspoň na jeden úsmev. Inak vedeli ste, že deň úsmevu sa spája so známym emotikonom - smajlíkom?

• HODINA  DEJEPISU
            • HODINA DEJEPISU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album HODINA DEJEPISU.

Žiaci 6.A a 6. C sa počas hodiny dejepisu premiestnili do doby kamennej, vyrobili si predmety z prírodných materiálov a pokúsili sa aspoň na chvíľu stať pravekými ľuďmi.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV.

Európsky deň jazykov je skvelou príležitosťou na podporu učenia sa cudzích jazykov a kultúrnej rozmanitosti. V našej škole sme si tento deň spestrili rôznymi aktivitami, ktoré boli zábavné a zároveň poučné. Hrali sme jazykové hry, recitovali sme básničky, riešili jazykové hlavolamy..........

• BÁDATEĽSKÉ VYUČOVANIE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album BÁDATEĽSKÉ VYUČOVANIE.

Cieľom pozorovania buniek cibule v rámci bádateľsky orientovaného vyučovania bolo získať praktickú skúsenosť s mikroskopickým pozorovaním rastlinných buniek, naučiť sa správne pripraviť mikroskopický preparát z cibuľovej pokožky, rozpoznať jednotlivé časti bunky Žiaci si posilnili schopnosti pozorovania a vedeckého myslenia.

• TRIEDA V PRÍRODE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album TRIEDA V PRÍRODE.

Využili sme krásne jesenné počasie a hodinu literatúry sme presunuli do našej vonkajšej triedy. Čítanie a diskusia o dielach v príjemnom prostredí na čerstvom vzduchu dodali hodine novú energiu. Veríme, že takýto zážitok ešte viac prehĺbi lásku k literatúre! J. Kaplárová, 9.A Kreatívne návrhy sa vytvárali na hodine Techniky, 8.B, D Ihnátová

• ÚČELOVÉ CVIČENIE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ÚČELOVÉ CVIČENIE.

Pekný slnečný deň sne využili na UČELOVÉ CVIČENIE. Overili sme si svoje vedomosti, ako je zvládanie núdzových situácií, prvá pomoc, orientácia v prírode alebo schopnosť reagovať na rôzne typy nebezpečenstiev . Na záver nechýbali rôzne hry.

• DIDAKTICKÉ HRY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DIDAKTICKÉ HRY.

Tento rok nám počasie prialo a zažili sme skvelé DIDAKTICKÉ HRY. Prehĺbili sme si vedomosti priamym pozorovaním a zážitkovým učením v prírodnom prostredí. Nechýbali ani hry, ktoré nám preverili fyzickú kondíciu, tímovú spoluprácu a našu kreativitu.

• ZBER GAŠTANOV - UKONČENÝ

• Milí žiaci, oznamujeme Vám, že z organizačných dôvodov ukončujeme zber gaštanov dňom 25. 9. 2024. Najlepší zberač bude vyhodnotený a odmenený.

• ZBER PAPIERA A GAŠTANOV

• Vážení rodičia, v našej škole zahajujeme aj v školskom roku 2024/2025 zber papiera a gaštanov. Zber sa uskutoční v termíne od 24.9 do 4.10, ráno od 07:15 do 07:45 a poobede od 14:15 do 16:00. Papier a gaštany môžete nosiť k zadnému vchodu. Zbierame: noviny, časopisy, zošity, katalógy, letáky, knihy bez tvrdej väzby… Nezbierame: kartóny.

• ZBER STARÝCH MOBILNÝCH TELEFÓNOV

• Milí žiaci aj tento školský rok 2024/2025 vyhlasujeme zber starých mobilných telefónov. Mobilné telefóny zbierame od 16.9. do 11.11. Mobilné telefóny odovzdajte pani učiteľke Sabovej na I. stupni a pani učiteľke Tančibokovej na II. stupni. Aby sa vám staré telefóny dobre zbierali, pripravili sme pre vás kreatívnu úlohu. K starým mobilným telefónom napíšte aj približný rok výroby a môžete aj pridať informácie o danom mobile. Na škole by sme takto spoločne vytvorili expozíciu starých mobilov.

• OTVORENIE  ŠKOLSKÉHO ROKA 2024/2025

• 1. - 4. ročník

8.30 hod. - 9.15 hod. - Zahajenie školského roka / zadný dvor školy /

9.15 hod. - 10.30 hod. - Organizačné pokyny v triede

od 10.30 hod. - odchod domov

ŠKD

od 10.30 hod. - 14.00 hod.

5. - 9. ročník

9.15 hod. - 10.00 hod. - Zahajenie školského roka / zadný dvor školy /

10.00 hod. - 11.15 hod. - Organizačné pokyny v triede

od 11.15 hod. - odchod domov

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

Dňa 2.9.2024 sa vydavajú obedy len pre prihlasených žiakov na tento deň od 10.30 hod. - 13.00 hod.

Prihlásiť dieťa na obed môžete do 28.8.2024 do 12.00 hod.

• Požiarnická 3, Košice
          040 01 Košice