• Schránka dôvery

V našej škole máme zriadenú schránku dôvery, ktorú nájdeš pri kabinete špeciálnej pedagogičky.

• Nachádza sa pri kabinete špeciálnej pedagogičky.

Použi ju vždy, keď ťa niečo trápi a nemáš odvahu požiadať niekoho dospelého o radu alebo pomoc osobne. Stačí napísať list a vhodiť ho do schránky dôvery.

Napíš aj vtedy, keď máš napríklad:

• problémy so spolužiakmi alebo s učiteľmi

• potrebu zdôveriť sa s niečím osobným

• pocit, že sa niekomu ubližuje

• potrebu poradiť sa či pomôcť so školskými záležitosťami

• nápad ohľadom lepšieho fungovania vyučovania či školy alebo nedostatok niečoho v škole (niečo chýba)

,,Jediný problém, ktorý sa nedá vyriešiť,je ten, o ktorom nikto nevie.“

• Svoj problém či nápad popíš čo najpodrobnejšie. Uveď dátum, kedy bol list napísaný.
          • List je dobré podpísať (meno a priezvisko), ale ak nechceš, podpísať sa nemusíš. Tvoj list nebude v žiadnom prípade nikde uverejnený
          • Listy zo schránky vyberá a číta tvoja školská psychologička.Ak chceš dostať odpoveď od niekoho konkrétneho (napr. od pani riaditeľky, učiteľa/ky, zamestnanca školy), napíš pre koho je list určený.
          • Na listy, ktoré nebudú nikomu adresované, odpovie školská psychologička.
          • Ak sa nechceš podpísať, uveď aspoň nejaké heslo alebo nakresli nejaký symbol. Odpovede na nepodpísané listy budú uverejnené na nástenke vedľa schránky dôvery.
          • Na každej odpovedi na anonym bude uvedené tvoje heslo/symbol, aby ti bolo jasné, ktorá odpoveď patrí tebe.
          • Pokiaľ sa v liste podpíšeš, odpoveď naň ti v blízkej dobe doručí školská psychologička počas niektorej vyučovacej prestávky.
          • Odpovedať sa bude len na listy bez nadávok. Neslušné, vulgárne, urážlivé či nenávistné odkazy budú zničené.