• HISTÓRIA ŠKOLY

•

Základná škola na Požiarnickej ulici číslo 3 v Košiciach nadväzuje na históriu ZŠ na Kalininovej ulici číslo 2. Do novostavby na Požiarnickej ulici bola presťahovaná v školskom roku 1976/77. Slávnostné otvorenie novej školy bolo 1. septembra 1977.
          Nachádza sa v Mestskej časti Košice - Juh, okres Košice IV, pri Mestskom požiarnom útvare. Zaradila sa medzi prvé školy so štatútom športových tried v roku 1981.

Budova má tvar veľkého písmena H. Hlavná časť školy je dvojposchodová, ostatné časti sú jednoposchodové. Jednotlivé časti budovy - pavilóny sú pospájané priestrannými chodbami. Uprostred budovy vo vnútornej časti sa nachádza átrium, v ktorom sú vysadené hodnotné dreviny.

Škola bola projektovaná ako 22 - triedna, v súčasnosti má 27 tried, z toho pät špeciálnych učební - chémie, fyziky, hudobnej výchovy, výpočtovej techniky, odborná učebňa pre špecifickú prípravu dievčat a školská dielňa. Na prízemí sú triedy pre žiakov 1. stupňa a školská jedáleň. Na prvom poschodí sú triedy pre žiakov 2. stupňa a zborovňa. Na druhom poschodí sa nachádzajú špeciálne učebne. Súčasťou školy je pavilón s dvoma telocvičňami a šatňami, s dvoma kabinetmi pre učiteľov telesnej výchovy a futbalových trénerov.

Ku škole patrí ohradený pozemok, na ktorom sú dve ihriská - futbalové s atletickou dráhou a basketbalové. Okolo školy sa rozprestiera školský pozemok, trávnatá plocha so stromovým porastom a kvetinové záhony. Pred hlavným vchodom do
          budovy školy nachádza sa umelecký monument "Alfa".

Od 1. 1. 1998 má škola právnu subjektivitu a podľa finančných možností sa snaží zlepšovať životné a estetické prostredie. Vyučujúci svojpomocne zhotovujú jednoduchšie učebné pomôcky, ktoré využívajú vo výchovno-vyučovacom procese.