• CHLEBÍČKY NETRADIČNE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album CHLEBÍČKY NETRADIČNE.

Naši žiaci druhého stupňa sa 29.11. zapojili do aktivity s názvom Chlebíčky netradične- priprav spolužiakovi, či spolužiačke chutnú netradičnú desiatu v podobe chlebíčka. Čo poviete? Máme veľmi šikovných a kreatívnych žiakov. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili.

• JUNIOR NABOJ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album JUNIOR NABOJ .

Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení Vrabelová T., Sasáková R., Nováček J. a Vasilňak B. V matematicko – fyzikálnej súťaži obsadili 17.miesto z 27 tímov. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy

• IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV.

Aj tento školský rok sme medzi nami privítali nových prváčikov. Na slávnostnej imatrikulácii nám ukázali svoju šikovnosť pri plnení rôznych úloh. Prváci zložili slávnostný sľub, po ktorom ich pani riaditeľka a pani zástupkyňa slávnostne pasovali za žiakov našej školy a odmenili darčekom. Prajeme im v škole veľa úspechov.

• MEMORIÁL PÁNA SPIŠIAKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MEMORIÁL PÁNA SPIŠIAKA.

Memoriál pána Spišiaka - preteky so zadaním športovej skúšky podľa národného skúšobného poriadku BH-SK. Julianka Zábavská z 3. L obsadila 2.miesto a skúšku spravila na 47b/50. Gratulujeme!

• NESTRATÍM SA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album NESTRATÍM SA.

Projektová hodina vlastivedy v 3. L - aby sme sa nestratili na ceste za úspechom, aj s jednoduchým pokusom, určovanie svetových strán a orientácia.

• MOTIVAČNÉ AKTIVITY V LITPARKU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MOTIVAČNÉ AKTIVITY V LITPARKU.

Dňa 10.11.2022 sa žiaci 3. L triedy aktívne zúčastnili podujatia v Litparku - Motivačné aktivity s detským čitateľom, s podporou Fondu na rozvoj umenia. Témy, na ktoré sa žiaci pripravovali : Balíme sa do rozprávky a Vzácny dar priateľstva u ľudí bez domova a zatúlaného psíka. Žiaci 3. L boli na podujatie pozvaní na základe dramatizácie mimočítankového čítania.

• TESTOVANIE POHYBOVÝCH PREDPOKLADOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album TESTOVANIE POHYBOVÝCH PREDPOKLADOV.

V októbri sa žiaci 1. a 3. ročníka zúčastnili celoštátneho testovania pohybových predpokladov. V zaujímavých športových disciplínach preverili svoju rýchlosť, silu, obratnosť a vytrvalosť. Zistili, kde sú ich silné stránky a objavili slabé stránky, na ktorých potrebujú v nasledujúcich rokoch zapracovať. S mnohými športovými aktivitami sa stretli prvýkrát v živote, no zvládli ich výborne a do svojich výkonov dali maximálne úsilie. Po vyhodnotení výsledkov testovania sa dozvedia, v ktorom športe majú predpoklad byť úspešní.

• STRIDŽÍ DEŇ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album STRIDŽÍ DEŇ.

Ďalšia vydarená akcia je za nami! Učitelia a žiaci sa v dnešný deň premenili aspoň na malú chvíľu na rôzne rozprávkové bytosti a celá škola zrazu dýchala rozprávkovou atmosférou. Žiakov sme pri vchode do školy privítali sladkou odmenou. Počas 6. vyučovacej hodiny žiaci zdolávali vedomostný kvíz a Stridží deň sme zakončili spoločnou diskotékou. V spolupráci so žiackym parlamentom akciu pripravila p. učiteľka J. Kaplárová

• ZBER PAPIERA – JESEŇ 2022

• Tento školský rok 2022/23 sa hodnotí zber papiera súčtom všetkých zberov počas školského roka.

Jesenný zber sa skončil. No nezúfajte,  zber bude pokračovať na jar 2023.

Tu sú priebežné výsledky:

I.B – 520 kg                                   V.A – 244 kg

I.P – 1300 kg                                 V.B – 10 kg

I.R – 75 kg                                     VI.A – 230 kg

II.K – 222 kg                                  VI.B – 157 kg

II.S – 135 kg                                  VI.C – 382 kg

II.Z – 275 kg                                  VII.A  - 498 kg

III.M – 10 kg                                 VII.B – 177,5 kg

III.V – 220 kg                                VII.C – 153,5 kg

IV.J – 680 kg                                 VIII.A – 722 kg

IV.O – 290 kg                               VIII.B – 624 kg

IV.T – 108,5 kg                            VIII.C – 205 kg

IX.A – 178,5 kg

IX.B – 60 kg

Všetkým zberačom ďakujeme. Koordinátorky ENV

• VYREZÁVANIE TEKVÍC

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VYREZÁVANIE TEKVÍC.

Tekvicové vyrezávanie žiakov, rodičov a učiteľov spestrilo pondelkové jesenné popoludnie. Vytvorili sme krásne svetlonosy, ktoré skrášlia exteriér našej školy. Musíme konštatovať, že svetlonosy sú z roka na rok krajšie, rodičia a deti prichádzajú s krajšími nápadmi. Všetkým rodičom, učiteľkám a deťom ďakujeme a tešíme sa na budúci rok.

• OKTÓBER – mesiac úcty k starším

• Do fotogalérie bol pridaný nový album OKTÓBER – mesiac úcty k starším.

Úcta k starším ľuďom by mala byť prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Október je pre nás všetkých pripomienkou , ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Aj naši žiaci si spomenuli na babičky a dedkov a pri tejto príležitosti im vyrobili pekné pozdravy, zhotovili malý darček či napísali slova vďaky. Koordinátorky VMR Mgr. Popovičová , Mgr. Benková Šimonová

• STRIDŽÍ DEŇ

• Dňa 27.10.2022 bude prebiehať v našej škole už tradične Stridží deň. Očakávame Váš príchod do školy v maskách a s dobrou náladou. Už ráno Vás bude čakať pri vstupe do školy malé prekvapenie. Tešíme sa na Vás! Žiacky parlament