• RUSKÉ SLOVO – KRAJSKÉ KOLO

• Do fotogalérie bol pridaný nový album RUSKÉ SLOVO – KRAJSKÉ KOLO.

Tešíme sa z víťazstva našich speváčok / Horňáková Soňa, Juriková Mia, Žildová Zara, Župčanová Karolína 6.A a kapely / Bianka Svetozarovová, Simona Dediková 8.A, Jakub Nováček 8.C, Karol Nagy 8.B, získali 1.miesto a postup do celoslovenského kola. Tamara Horváthová 6.C v kategórii poézia 5. -7. roč. získala krásne 3.miesto. Veľká pochvala pre Petra Tančiboka 4.O, ktorý sa učí ruský jazyk sám doma a s pomocou p. učiteľke ruského jazyka získal 3.miesto

• PÔDA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PÔDA.

Projektová hodina PRVOUKY v II .Z na tému - Pôda. Na hodine prvouky sa zajačiky z II.Z zahrali na malých bádateľov a preskúmali rôzne druhy pôdy a jej zloženie.

• PRAVEKÁ DEDINA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album PRAVEKÁ DEDINA.

Vrámci tematického celku Pravek sme sa venovali aj projektovej činnosti. Žiaci vytvárali 3D projekty na tému Praveká dedina.

• NA NAŠEJ PLANÉTE NÁM ZÁLEŽÍ

• "Na našej planéte nám záleží"  - toto heslo je všetkým známe a tak aj naša škola sa snaží prispieť svojou usilovnou prácou k tomu, aby sme spoločnými silami nechali našu planétu čistejšiu a zdravšiu. Popri zbere papiera /2-krát ročne/ a zbere elektroodpadu /celoročne/ začíname  od 16.1. 2023 zbierať jedlé oleje.  Pripájame link: https://www.kosit.sk/obyvatelia/zber-jedlych-olejov-a-tukov/ ako správne jedlé oleje zbierať. Pre zber jedlých olejov je v škole pripravený kontajner oranžovej farby pri vrátnici, stačí vhodiť a hotovo. O ostatné sa postaráme my. Koordinátori ENV: Mgr. Eva Tančiboková a Mgr. Katarína Sabová

• HOUR OF CODE

• Do fotogalérie bol pridaný nový album HOUR OF CODE.

Ďakujeme. V rámci aktivity "Hour of Code 2022" žiaci z SOŠ informačných technológií priblížili šiestakom našej školy programovanie hravou formou. Hodina kódu je k dispozícii po celý rok, ale každý rok v decembri sa môžete aj vy pripojiť k miliónom študentov na celom svete, ktorí oslavujú Týždeň vzdelávania informatiky.

• OZNÁMENIE O ZMENE POPLATKOV V ŠJ A ŠKD OD  1. 1. 2023
            • OZNÁMENIE O ZMENE POPLATKOV V ŠJ A ŠKD OD 1. 1. 2023

• V zmysle VZN mesta Košice č. 237/2022 Vám oznamujeme, že od 1. 1. 2023 je v platnosti stanovená výška mesačného príspevku, a to nasledovne:

1. Školská jedáleň (ŠJ) - obedy

a) 1. stupeň: 1,90 €/deň
              2. stupeň: 2,10 €/deň

b) režijné náklady: 5,- €/mesiac

c) výška príspevku na žiaka, ktorého zákonný zástupca je v hmotnej núdzi alebo nie je poberateľom daňového bonusu, je znížená:
              1. stupeň: 0,60 €/deň
              2. stupeň: 0,80 €/deň
              - žiak je oslobodený od režijných nákladov

Žiadame rodičov, ktorých deti sa od 9. 1. 2023 nebudú stravovať v ŠJ, aby najneskôr do 5. 1. 2023 doručili vedúcej ŠJ, p. Iričekovej odhlášku z obedov na predpísanom tlačive (osobne, mailom), dostupnom na webovej stránke školy (Rodičia - Tlačivá na stiahnutie - Odhlásenie žiaka z obedov).

2. Školský klub detí (ŠKD)

15,- €/mesiac

V prípade, že dieťa od 1. 1. 2023 nebude navštevovať ŠKD, je potrebné doručiť Žiadosť o odhlásenie dieťaťa z ŠKD najneskôr do 5. 1. 2023 vedúcej ŠKD p. Kiszelyovej (mailom) - tlačivo dostupné na webovej stránke školy.

PaedDr. Antónia Mündelová, riaditeľka školy

• VIANOČNÁ BURZA A DRAČÍ PUNČ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VIANOČNÁ BURZA A DRAČÍ PUNČ.

Aj tento rok sa úspešne podarilo z iniciatívy žiakov zorganizovať pod záštitou žiackeho parlamentu vo vestibule školy vianočnú burzu a Dračí punč. Do tejto veľmi peknej a už tradičnej akcie sa zapojili nie len žiaci ale aj pedagógovia. Žiaci, pedagógovia, zamestnanci školy, rodičia či starí rodičia si v priebehu dvoch dní mali možnosť zakúpiť pekné výrobky. V ponuke boli vianočné ozdoby a množstvo ručne vyrobených výrobkov. Opäť nechýbal ani stánok s chutným punčom. Všetkým ďakujeme ktorí prispeli k tejto krásne akcii. Opäť sa tešíme o rok.

• KEBY SOM BOL MIKULÁŠOM

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KEBY SOM BOL MIKULÁŠOM.

V rámci VMR sme na prvom stupni pripravili anketu s názvom "Keby som bol Mikulášom, obdaroval by som .... Z každej triedy si žiaci vybrali jedného, ktorému by dopriali odmenu. Hlavnou myšlienkou je, aby sa deti naučili hľadať dobro a vedeli dopriať šťastie inému.

• OSLÁVILI SME 45.VÝROČIE NAŠEJ ŠKOLY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album OSLÁVILI SME 45.VÝROČIE NAŠEJ ŠKOLY.

Niekoľko mesiacov trvajúce prípravy plné nápadov, tvorivých stretnutí, nácvikov, napätia, únavy a povzbudzovania, radosti a očakávania vyvrcholili v pondelok 12.12.2022 v Historickej radnici mesta Košice, Slávnostnou akadémiou pri príležitosti 45.výročia otvorenia našej školy. Jej žiaci si pod vedením svojich pedagógov pripravili naozaj skvelý program. Ďakujeme rodičom, pozvaným hosťom a žiakom, že snami oslávili krásne výročie ZŠ Požiarnická 3, Košice

• CHRÍPKOVE PRÁZDNINY

• Oznámenie o prerušení  výchovno-vzdelávacieho procesu z dôvodu zvýšeného výskytu chrípkových ochorení

V zmysle Metodického usmernenia č. 15/2005/ R a vnútorného predpisu na vykonávanie opatrení na predchádzanie epidémie chrípky na škole a po konzultácii s regionálnym úradom verejného zdravotníctva si vám dovoľujeme oznámiť, že z dôvodu vysokého výskytu chrípkových ochorení prerušujeme výchovno- vzdelávací proces základnej školy (vrátane športových tréningov SRL) v čase

od 14. 12. 2022 ( streda ) do 16.122022 ( piatok)

Zároveň oznamujeme, že z uvedeného dôvodu bude prerušená aj prevádzka školskej jedálne, školského klubu detí a CVČ.

Vyučovanie bude pokračovať od 19.12.2022 ( pondelok).

Košice 13.12.2022

Riaditeľstvo školy