• JARNÁ BRIGÁDA - ZMENA

• Vážení rodičia, učitelia a priatelia školy,

Z dôvodu nepriaznivého počasia sa Jarná brigáda presúva na dni 29.4. 2024, 30.4.2024, 2.5.2024 v čase od 15.00 - 17.00 hod.

• JARNÁ BRIGÁDA

• Vážení rodičia, učitelia a priatelia školy,

srdečne Vás pozývame na Jarnú brigádu pri príležitosti Dňa Zeme. Tento rok, by sme Vás chceli poprosiť o pomoc pri maľovaní školského plotu. Jarná brigáda sa bude konať v dňoch 24. 4. 2024 – 26.4.2024 v čase od 15.00 – 17.00 hod. Svoju účasť prosím nahlásiť triednej učiteľke. Ďakujeme, spolu skrášlime okolie školy.

• ZBER PAPIERA

•  Koľko stromov dokáže zachrániť tvoja škola? Vyhlasujeme zber papiera. Termín: 06.05 – 17. 05. 2024 Čas 7:00 - 7:45 a 14:15 - 16:00 Papier môžete nosiť ráno a poobede k zadnému vchodu školy. Zo všetkých zúčastnených vyhlásime a odmeníme prvých troch najlepších zberačov na 1. aj na 2. stupni, najlepšiu triedu na 1. a na 2. stupni. Zodpovedné: koordinátorky ENV Mgr. Sabová, RNDr. Tančiboková

• MATEMATICKÉ POOBEDIA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MATEMATICKÉ POOBEDIA.

V súťaži Šach: 1. miesto Alex Mihál (8.B) 2. miesto Dominik Zaják (9.B) 3. miesto Dominik Vrchovský (9. B) Pexeso - dvojhra: 1. miesto Samuel Svisták (9.B) 2. miesto Nikolas Oliver Petráš (9.B) 3. miesto Hanka Horňáková (7.A) Pexeso - štvorhra 1. miesto Fečová Deana - Salajová Sofia (7.A) 2. miesto Svisták Samuel - Zaják Dominik (9.B) 3. miesto Horňáková Soňa - Žildová Zara (7.A)

• ZÁPIS PRVÁKOV

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZÁPIS PRVÁKOV.

V dňoch 5.-6.4.2024 sa v našej škole konal zápis budúcich prváčikov. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí práve nám prejavili svoju dôveru a rozhodli sa zapísať svoje šikovné deti do našej školy. Tešíme sa na Vás v septembri!

• OCENENÝ PEDAGÓG

• Do fotogalérie bol pridaný nový album OCENENÝ PEDAGÓG .

Pri príležitosti Dňa učiteľov bola z radov našich učiteľov ocenená Magistrátom mesta Košice pani učiteľka Mgr. Tatiana Bognová. Srdečne blahoželáme.

• DEŇ VODY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ VODY .

22. marca sa od roku 1993 po celom svete oslavuje Svetový deň vody. Tohtoročnou témou Svetového dňa vody je VODA PRE MIER. Aj na našej škole sme si tento významný deň pripomenuli rôznymi aktivitami.

• ŽIACKY PARLAMENT ZA KATEDROU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŽIACKY PARLAMENT ZA KATEDROU .

Deň učiteľov sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jána Amosa Komenského, učiteľa národov. Sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu úctu a poďakovanie. Svetový deň učiteľov sme dnes oslávili aktivitou žiackeho parlamentu, kde si žiaci vyskúšali učiteľské povolanie.

• VEĽKONOČNÁ BURZA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VEĽKONOČNÁ BURZA.

Aj tento rok sme sa stretli na našej Veľkonočnej burze. Žiaci spoločne s pani učiteľkami na hodinách techniky, výtvarnej výchovy a v ŠKD s nadšením zdobili veľkonočné vajíčka. Maľovali pohľadnice, zhotovovali kuriatka, zajačiky a rôzne iné výrobky, ktorými si pripomíname veľkonočné tradície. Svoju prácu ponúkli svojim spolužiakom na Veľkonočnej burze. Veríme, že tieto výrobky ozdobia domácnosti a prinesú radosť z prichádzajúcej jari.

• ČÍTAJME SI 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ČÍTAJTE SI.

Žiaci našej školy sa zapojili do aktivity, ktorú už 15-krát organizuje Linka detskej istoty. Ide o čitateľský maratón, kde hlavnou myšlienkou je podporiť u žiakov záujem o čítanie kníh a zapojiť čo najviac žiakov do čítania. My sme podporili akciu v počte 390 žiakov .

• MAREC - MESIAC KNIHY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MAREC - MESIAC KNIHY.

Knihy sú bránou do sveta poznania. Mnohí z nás ich nepochybne majú odložené nielen v poličke, ale i v srdci. Žiaci zo žiackeho parlamentu si aj tento rok pripravili aktivitu, kde čítali mladším spolužiakom z 1.stupňa úryvky z kníh.

• DANCE CITY 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DANCE CITY 2024.

Tanečný krúžok 1 a 2 pýšiť úspechom. Táto skupina žiakov sa zúčastnila súťaže Dance city , kde ich vášeň pre tanec boli náležite ocenené. Súťaž bola náročná, no odhodlanie ich vyviedli na popredné miesta. Tanečný krúžok 1 a 2 získal dvakrát prvé miesto a dvakrát druhé miesto, čo je výsledok, na ktorý môže byť každý z nich právom hrdý. Títo tanečníci ukázali, že súťaženie na takej úrovni vyžaduje nielen talent, ale aj odhodlanie, disciplínu a schopnosť pracovať ako tím. Tento úspech je pre nich všetkým krásnym ocenením ich talentu, práce a vášne pre tanec.

• VEĽKONOČNÁ BURZA.

• V posledný týždeň pred Veľkonočnými prázdninami 25.3.2024 a 26.3.2024 sme si pre Vás pripravili burzu, na ktorej si žiaci aj rodičia môžu zakúpiť výrobky s láskou vyrobené ich deťmi  ...

• ZDRAVE NÁTIERKY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ZDRAVE NÁTIERKY .

Deň 19.3. sa niesol v znamení zdravých nátierok spojený s ochutnávkou. Nátierky hýrili rôznymi farbami a vyzerali vynikajúco. Žiaci s radosťou ochutnávali. Aj im veľmi chutilo. Ďakujem všetkým žiakom, ktorí sa zapojili. Teším sa nabudúce.