• ZAMERANIE ŠKOLY

ŠKOLA PRE ŽIVOT

• Princípom nás, učiteľov našej Školy pre život je pripraviť žiakov pre dnešný svet tak, aby sa nielen uplatnili na dravom ekonomickom trhu dnešného života, ale aby ho aj formovali a spolu vytvárali. Chceme, aby deti našej Školy pre život ten svoj život žili zodpovedne, nesúc si poznanie hodnôt lásky, súcitu, empatie a úcty. Úcty k svojmu životu.

• Od školského roku 2015/2016 škola nadviazala na svoju bohatú športovú históriu a otvorila triedy pre nadaných  a talentovaných žiakov v oblasti športu : futbal, plávanie,  tenis. Žiaci majú možnosť svoj talent rozvíjať pod odborným dohľadom trénerov v úzkej spolupráci s pedagógmi školy. Na prijatie žiaka do tejto triedy je potrebné: absolvovať výkonnostné testy a súhlas detského lekára na výkon daného druhu športu.

• Pedagógovia sa venujú aj žiakom s umeleckým nadaním ( tanec, spev, hudba - kapela, tvorivé dielne, krúžky, súťaže,...)

• Škola vydáva školský časopis " Dráčik "

Ďalej sa škola zameriava na :

• Celodenný systém vzdelávania (študovňa pre športovcov)

Výučbu cudzích jazykov:

• Anglický jazyk (od 1. ročníka metódou CLIL)
          • Nemecký, ruský - voliteľný od 5. ročníka                                 ​​​​​
          • Vyučovanie informatiky a informatických zručností
          • Bohaté mimoškolské aktivity

Súčasťou školy je :

• Školský klub detí (ŠKD ): Štvorlístok ,
          • Centrum voľného času (CVČ )